Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Kickboxing

Posted by atrapos 03/01/2024 0 Σχόλια Blog,

WAKO EUROPEAN KICKBOXING CHAMPIONSHIP ISTANBUL 2023

Θα θέλατε να μάθετε τι καταφέραμε στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα παίδων κι εφήβων της επίσημης Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Kickboxing(WAKO)???

Η Atrapos Martial Arts συμμετείχε στην Εθνική αποστολή των 174 αθλητών κ 30 προπονητών  με 2 προπονητές και 5 αθλητές στο αγώνισμα του Pointfighting.

Συνολικά η χώρα μας κατέκτησε 49 μετάλλια (10 χρυσά, 11 ασημένια και 28 χάλκινα).Από τα 7 αγωνίσματα μεμονωμένα το Pointfighting κατέκτησε 2 χρυσά,4 ασημένια και 12 χάλκινα.

Σε αυτή τη σπουδαία Συγκομιδή μεταλλίων η χώρα μας πήρε την 9η θέση ανάμεσα στις 38!

Το ένα από τα χρυσά ανήκει στον αθλητή του συλλόγου μας:

• Γεωργιάδη Παναγιώτη

όπου και στέφθηκε Ευρωπαϊκός Πρωταθλητής στην ηλικία του και στα κιλά του.Τα συγχαρητήρια είναι λίγα!

Η  υπόλοιπη ομάδα μας επίσης, πήγε περίφημα :

• Χριστοδούλου Ιάσων 5η θέση παίρνοντας τη βοήθεια μορίων για την εισαγωγή του σε Πανεπιστήμιο επιλογής του.
  • Μαριάννα Ροτάρου, Μπαδέκας Αλέξανδρος και Μαρία Φώτου στην 9η θέση, πολύ κοντά στα προ-ημιτελικά.

Οι προπονητές μας Ράνια και Χριστόφορος δίπλα στα παιδιά κάθε στιγμή χαράς ή συγκίνησης. Όλοι μαζί με τον Εθνικό προπονητή Μέμμο Νικόλαο και τους υπόλοιπους προπονητές του αγωνίσματος μια ομάδα, μια γροθιά!

Μπράβο σε όλους!

Ευχαριστούμε τη διοίκηση της ΠΟΚ για την ευκαιρία και τους γονείς για την υποστήριξη.